Ćwiczenia z dzieckiem – czy to możliwe

Chciałabyś w końcu zadbać o siebie, wrócić do formy z przed ciąży, ale niestety nie masz z kim zostawić dziecka. Mąż pracuje do późna, mama mieszka zbyt daleko, a opiekunki nie chcesz zatrudniać.

Jednak okazuje się, że nie musisz wcale rozstawać się z dzieckiem, aby wybrać się na zajęcia z fitnessu. Otóż w wielu klubach istnieją tak samo, jak zajęcia dla kobiet w ciąży, tak również ćwiczenia dla mam z dzieckiem.

Nie ma problemu i nikt ich też nie robi, bo taki jest regulamin. Zajęcia odbywają się dokładnie w taki sam sposób, z tym, że twoje dziecko jest razem z tobą na sali.

Podczas takich zajęć ćwiczysz razem z dzieckiem, a instruktor pokazuje jak w bezpieczny sposób  wykonywać ćwiczenia. Dzięki temu, po powrocie do domu, możesz opracować indywidualny program ćwiczeń, bez obaw, że zrobisz dziecku krzywdę.

Nie dość, że korzysta na tym twoje ciało, to jeszcze również maleństwo. Plusem takich zajęć jest z pewnością to, że nie musisz się martwić, czy dziecko w domu nie płacze bez ciebie, czy teściowa dobrze się nim zajmuje.

Możesz spokojnie się zrelaksować i swobodnie poćwiczyć. Istnieją też takie miejsca, w których podczas zajęć, dziećmi zajmują się specjalne opiekunki, tak, abyś godzinkę ruchu mogła poświęcić wyłącznie sobie i zadbać o własną sylwetkę.

To na pewno zaprocentuje twoim dobrym samopoczuciem i zdrowiem, a nie od dziś wiadomo, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.