Gry komputerowe dla dzieci

Wielu dorosłych kojarzy gry komputerowe ze wszystkim co najgorsze w rozrywce. Przemoc, wulgarny język i możliwość uzależnienia od gier skutecznie odstraszają rodziców, którzy szukają sposobu na zabawę ze swoimi pociechami. Tymczasem rynek gier jest bardzo zróżnicowany i nie brakuje na nim produkcji skierowanych właśnie dla dzieci.

Co więcej, niektóre z nich wymagają niezłej kondycji i sporo ruchu. Jako źródło rodzinnej zabawy znakomicie sprawdzają się gry z kamerką. Kamera śledzi ruchy osoby przed telewizorem i przenosi je na ekran.

W ten sposób można przeobrazić się w wirtualnego ninja, super tancerza albo sternika łodzi pędzącej po wartkim nurcie rzeki. W wiele gier można grać w kilka osób – współpracując albo grając przeciwko sobie. Dobrym pomysłem na rozrywkę dla najmłodszych są też gry na tablet.

Do ściągnięcia są nawet gry dla całkiem małych dzieci, które polegają na prostym dopasowywaniu kształtów albo zabawie z wirtualnymi zwierzętami. Oczywiście warto przypilnować dziecko, żeby nie spędzało przed ekranem kilku godzin dziennie.