Naturalnie, kasza!

Jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie brzuszkowi małego dziecka wspaniałego posiłku, to kasza. Wśród licznych jej odmian, warto wprowadzać różnorodne propozycje zarówno dań z kaszą, jak i rodzajów kaszy, by dostarczać dziecku jak najbogatszą porcję potrzebnych i zróżnicowanych składników. Dlaczego warto podawać kaszę na śniadanie? Bo to podstawa energetyczna na cały dzień.

Śniadanie wzmacnia organizm na cały dzień, dlatego to najistotniejszy posiłek. Do smacznych śniadań wykorzystajmy kasze oraz różnorodne dodatki. Warto spróbować smaku kaszy jaglanej, orkiszowej, czy kukurydzianej oraz sprawdzić jak znakomicie oddziałują one na mały organizm, zaopatrując go w cenne składniki odżywcze.

Podstawowe dania przyrządzić możemy na wiele sposobów, w zależności od użytych dodatków. Najczęściej uzależniamy je od pory roku i dostępności. Np.

kasza z dodatkiem świeżych truskawek, czy innych owoców będzie znakomitym przysmakiem latem, zaś z dodatkiem bakalii, czy owoców suszonych będzie rozwiązaniem doskonałym na zimę..