Owocowe orzeźwienie

Jeden z najlepszych sposobów na orzeźwiające i niezwykle smaczne śniadanie to soki owocowe, czy też owoce w płynie – tzw. smoothie. Są one wyjątkowo energetyczne, apetyczne nie tylko ze względu na smak, ale i imponujący wygląd, znakomicie orzeźwiają, a nadto oczyszczają organizm i poprawiają nastrój.

Dlaczego warto postawić na takie śniadanie? Bo jest ono fit, a co za tym idzie zdrowe i pożywne. To wspaniały sposób na przygotowanie szybkiego i pełnowartościowego śniadania, świetnie smakują i wyglądają. Z czego przyrządzić smoothie? Przede wszystkim z owoców, które lubi się najbardziej.

Cytrusy, czy inne ulubione mogą stać się pożywną bazą do wspaniałego śniadania. Najczęściej smoothie przygotowuje się z samych owoców, jednak można skorzystać z dodatków w postaci lodu, miodu, cukru, mleka, jogurtów, czy innych dodatków jakie wpadną nam do głowy. Poniżej propozycje na smoothie: I Pomarańcze z kiwi – mocno orzeźwiające oraz smakowicie kwaśne.

Wystarczy połączyć ze sobą 2 pomarańcze oraz 3 kiwi. Kiwi zmiksować, dodać wyciśnięty sok z pomarańczy. II Bananowo – ananasowe smoothie – propozycja dla osób kochających słodkości.

Zmiksować należy pół małego ananasa oraz 2 banany. Powstanie gęsty napój o przyjemnym, słodkim smaku. Inne, ciekawe zestawienia stworzyć mogą: – 2 pomarańcze z granatem – 2 pomarańcze z mango – 2 pomarańcze i 2 grejpfruty.