Piknik na łące

Czasem dobrze jest wybrać się na łono natury. Nawet jeśli nie możesz pojechać daleko za miasto, warto wyjść przynajmniej do najbliższego parku lub innego większego terenu zieleni.

Jeśli pogoda temu sprzyja, zorganizuj rodzinny piknik. W Polsce tradycja piknikowa nie jest tak rozwinięta jak chociaż w Stanach Zjednoczonych (co często można obserwować na filmach), jednak tym bardziej będzie to ciekawa metoda na spędzenia popołudnia.

Wystarczy koc, smaczne przekąski i… to wszystko. Pozostaje jedynie cieszyć się własnym towarzystwem, wypoczywać i rozmawiać.

Jeśli uważasz, że dzieci mogą się nudzić, weź ze sobą dodatkowo karty albo grę planszową. A może ciekawą lekturę, którą będziesz mógł poczytać dzieciakom? Piknik to przyjemnie spędzony czas, którego na pewno nie będziesz żałować.

Kto wie, może stworzysz w ten sposób nową rodzinną tradycję? Piknik można też połączyć z wyjazdem na jagody albo grzyby lub wycieczką do punktu widokowego za miastem. W ten sposób możesz rozplanować cały dzień na łonie natury.