Pora na ciepłe śniadanie!

Pora roku powinna determinować sposób w jaki się odżywiamy. Kiedy za oknem panuje siarczysty mróz, konieczne jest zjedzenie śniadania, które ogrzeje nas od środka i sprawi, że nie będziemy marznąć stojąc na przystanku w oczekiwaniu na autobus. Właśnie dlatego zimą absolutną koniecznością i wymogiem jest zjedzenie śniadania na ciepło.

Co w takim razie warto schrupać, by zapewnić sobie odpowiednią liczbę kalorii, a jednocześnie odpowiednio zacząć dzień? Oto propozycje na ciepłe śniadanie Dobra kasza nie jest zła…

Klasyk wśród ciepłych posiłków – mogą spożywać ją zarówno dorośli, jak i dzieci. Warto przygotować ją w zimowy poranek i zjeść przed wyjściem do szkoły, czy pracy. Jest ona pożywna, dostarcza mnóstwo wartości odżywczych, od witamin, poprzez sole mineralne, na błonniku kończąc.

To sposób na to, by zachować szczupłą sylwetkę oraz zapewnić odpowiednio zbilansowaną dietę. Wybierać można pośród wielu rodzajów tego przysmaku: ryżowej, jaglanej, kukurydzianej, pszennej. Można spożywać ją na mleku, z dodatkiem ulubionych owoców, czy nawet bakalii.

.