Uda, brzuch, pośladki – fitnessowe czary

Po porodzie największym problem pań są zdecydowanie partie ciała, takie jak brzuszek, rozciągnięty przez rozwijające się w nim dziecko, uda, na których pojawia się cellulit, a niechciane kilogramy zdeformowały również pośladki. Na szczęście specjaliści od fitnessu przychodzą nam z pomocą, oferując wspaniałe ćwiczenia opracowane z myślą o tych partiach naszego ciała.

Popularnie nazywane ćwiczenia ATB, czyli Abdominal-Buttocks-Thighs to zajęcia, po których możesz oczekiwać zdecydowanej poprawy w tych trzech zasadniczych elementach twojego ciała. Zajęcia nastawione są na intensywne ćwiczenia z bardzo dużą ilością powtórzeń, co wymaga ogromnej pracy mięśni, a tym samym owocuje ich wzmocnieniem, przyspieszeniem pracy, lepszym skurczom mięśniowym.

Dzięki temu nasze ciało zaczyna nabierać dawnych kształtów, jest coraz smuklejsze, skóra zdecydowanie się ujędrnia, napina i już tak nie wisi. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są rytmicznie, w odpowiednim tempie, można się tu spocić, od innych zajęć odróżnia je to, że nie ma tu choreografii, tylko same ćwiczenia.

Pozwala to na dokładne opracowywanie poszczególnych grup mięśniowych, na których nam zależy. ATB to również możliwość wykorzystania akcesoriów, takich jak hantelki, piłki, czy inne dodatkowe elementy.

Są to zajęcia szczególnie polecane po ciąży, gdyż bardzo szybko widoczne są efekty. Jak wiadomo młode mamy nie mają zbyt dużo czasu, dlatego chętnie korzystają z tych zajęć tylko raz w tygodniu, a i tak są skuteczne.